Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

 • Wszytkich: 3769541
 • W tym roku: 32886
 • W tym miesiącu: 32886
 • Dziś: 329
 • Online: 46

(Gołdap - Dubeninki - Jez. Rospuda)

26

Tanie noclegi - Gołdap

adres: Bagienna 6, 19-500 Gołdap
telefony: 500 331 233;
www: pokoje.firesystem.pl
Data aktualizacji: 2014-05-06
Data dodania: 2014-05-06

Ceny noclegów (zł)

od:
40 zł/dobę

do:
50 zł/dobę

Odległości

Bankomat do 1 km
Stacja benzynowa do 1 km

Udogodnienia w pokojach

Udogodnienia w pokojach

 • internet w pokoju
 • łazienka w pokoju
 • łazienka z prysznicem
 • tv w pokojach

Atrakcje w pobliżu

1.):
Uzdrowisko w kwaterze Luftwaffe

2.):
Tatarska Góra

3.):
Neogotycki kościół ewangelicki z XIXw. w Dubienkach

4.):
Ruiny kościoła z przełomu XVI-XVIIw.

5.):
Wiadukty z 1926r. w Stańczykach

6.):
Wioska indiańska i eskimoska w Ściborkach

Pokoje

Pokoje dostępne w obiekcie

 • 2 osobowe
 • 3 osobowe
 • 4 osobowe

Udogodnienia w obiekcie

Dostępne w obiekcie:
darmowy internet

Obsługujemy klientów w językach:
polski

Jezioro / Łódki / Cechy

Odległość do jeziora na miejscu
Wypożyczalnia kajaków/łódek na miejscu

Opis: Tanie noclegi - Gołdap

Bez ryzyka o powiecie gołdapskim można mówić jako o mikroregionie i to nie tylko dlatego, że jest tu swoisty mikroklimat i że na przykład wiosna rozpoczyna się tu później niż w niedalekim Ełku, ale także ze względu na specyfikę środowiska geograficzno-przyrodniczego.


To tu znajdują się głównie wzniesienia Mazur Garbatych i jedyna w tej częsci Europy puszcza borealna nosząca cechy typowej tajgi. Są jeziora polodowcowe i atrakcyjna dla kajakarzy rzeka Gołdapa. Zaś unikalne porosty, które można spotkać w okolicach Żytkiejm to jeden z dowodów na to, że jest tu najczystsze powietrze w Polsce, co również potwierdzają najnowsze badanie powietrza.


Toteż nieprzypadkowo gmina Gołdap jest do tej pory jedynym uzdrowiskiem w województwie warmińsko-mazurskim, nierzypadkowoteż jedynym z tutejszych samorządów stała się turystyka i działalność uzdrowiskowa. Tutejsze Sanatorium Uzdrowiskowe „Wital” od kilku lat ma pełne obłożenie (posiada 470 miejsc). Kuracjuszy przyciąga w to miejsce nie tylko najnowocześniejszy sprzęt, ale również niepowtarzalna uroda gminy.


Innym istotnym elementem wyróżniającym Gołdap spośród innych ośrodków turystycznych w warmińsko-mazurskim jest możliwość uprawiania na tym terenie turystyki i latem, i zimą, bowiem na pod gołdapskiej Pięknej Górze znajduję się kolej krzesełkowa , dwa wyciągi narciarskie (550 i 350 m) oraz jeden z najlepszych w Europie – całoroczny tor saneczkowy.


Latem można korzystać z pobliskich jezior, wspomnianego szlaku kajakowego i choćby z zabytkowego nieczynnego szlaku kolejowego, którego głowną atrakcją są ponad trzydziestometrowe mosty w Stańczykach. Niedaleko tej trasy znajduje się najprawdziwsza i, zdaje się, jedna z dwóch w naszym kraju, piramida – grobowiec rodu Farenheidów.


W kontekście Warmii i Mazur Gołdap od pozostałych powiatów odróżnia jeszcze fakt, iż w tutejszej „Strategii rozwoju produktu turystycznego” postawiono głównie na turystykę aktywną i kwalifikowaną.

Galeria: Tanie noclegi - Gołdap

Lokalizacja: Tanie noclegi - Gołdap

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi nad morzem noclegi w Beskidach noclegi na mazurach