Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 4639405
  • W tym roku: 104251
  • W tym miesiącu: 18024
  • Dziś: 61
  • Online: 15

(Augustów - Studzieniczna)

101
Widok z tarasu dolnego na jezioro

Domek letniskowy nad Stawem Sajenek k/ Augustowa

adres: Deszczowa 29, 16-300 Augustów - Sajenek
telefony: 501385500;
Data aktualizacji: 2019-04-04
Data dodania: 2012-05-11

Ceny noclegów (zł)

od:
40 zł/dobę

do:
60 zł/dobę

Odległości

Bankomat do 10 km
Stacja benzynowa do 10 km
Dworzec PKP do 10 km
Dworzec PKS do 10 km
Sklep do 5 km
Kościół do 5 km
Opieka zdrowotna do 10 km
Basen do 10 km
Udogodnienia w pokojach czajnik bezprzewodowy

Atrakcje w pobliżu

1.):
Sanktuarium w Studzienicznej /spacerem 20 min/

2.):
rejsy statkiem z portu w Augustowie

3.):
bazylika, klasztor i synagoga w Sejnach /ok. 30 km/

4.):
klasztor Kamedułów w Wigrach i Wigierski Park Narodowy

5.):
mosty kolejowe w Stańczykach

6.):
Puńsk - stolica polskich Litwinów

Pokoje dostępne w obiekcie

  • 2 osobowe
  • 3 osobowe

Dostępne w obiekcie

  • akceptujemy zwierzęta
  • altanka
  • grill/miejsce na ognisko
  • parking

Obsługujemy klientów w językach

  • Deutsch
  • polski
  • русский

Jezioro / Łódki / Cechy

Odległość do jeziora na miejscu
Wypożyczalnia kajaków/łódek na miejscu
Przystań jachtowa powyżej 2000m
Obiekt przyjazny osobom niepełnosprawnym
Wyżywienie

Opis: Domek letniskowy nad Stawem Sajenek k/ Augustowa

Drewniany, przytulny 6 - osobowy domek na działce położonej na samym skraju Puszczy Augustowskiej, nad cichym ( zakaz dla motorówek) i niezwykle urokliwym, niewielkim, ale za to zawsze ciepłym, jeziorem - Staw Sajenek. Niewątpliwym atutem tego miejsca jest bezpośredni dostęp do jeziora, prywatna plaża z pomostem i co najważniejsze łagodne, piaszczyste wejście w głąb jeziora, bezpieczne dla dzieci i osób starszych.

Działka jest ogrodzona i korzystają z niej tylko osoby wynajmujące domek.

Domek składa się z parteru i piętra.

Na parterze:
- salonik z kozą ( 2 kanapy 1-osobowe, kącik jadalny),
- kuchnia w pełni wyposażona ( lodówka, zlew, szafki kuchenne z naczyniami i sztućcami, ekspres do kawy, toster),
- łazienka z wc i prysznicem;
- duży i zadaszony pokój tarasowy z częścią jadalną i wypoczynkową,
- kuchnia zewnętrzna z płytką elektryczną i szafkami kuchennymi

Na piętrze :
- pokój z dużym łóżkiem małżeńskim połączony z pokojem z dużą 2-osobową kanapą,
- taras widokowyi.

Na działce znajduje się krąg ogniskowy, grill, piaskownica, huśtawka dla dzieci, dwa kajaki oraz miejsca parkingowe.

Miejsce idealne dla osób lubiących bliskość natury. Niezwykle urokliwe także przed i po sezonie. Wymarzone dla rodzin z dziećmi, wędkarzy, grzybiarzy i rowerzystów - blisko trasy Green Velo.

Sajenek to mała, cicha, letniskowa miejscowość w Puszczy Augustowskiej, 10 km od Augustowa (dojazd z Augustowa Traktem Lipskim DW 664), świetna jako punkt wypadowy na wycieczki rowerowe - w pobliżu trasy Green Velo - kajakowe, piesze i samochodowe.

W czasie pobytu w obiekcie należy zachować zasady wyznaczone przez Kodeks Cywilny, a przede wszystkim zachowywać się w ciągu całej doby, nie tylko w okresie ciszy nocnej, w sposób nie przeszkadzający odpoczynkowi innych: nie włączać muzyki słyszalnej na zewnątrz domku, nie hałasować, nie używać słów nie cenzuralnych. Obiektu nie wynajmujemy osobom planującym głośne imprezy towarzyskie i nie przestrzegającym w.w. warunków.

Opłatę za pobyt + kaucję / zwracaną w dniu wyjazdu - 300 zł/ wnosimy w dniu przyjazdu, po podpisaniu umowy wynajmu.
Po zakończeniu pobytu, obiekt przekazujemy właścicielom w stanie, jaki go odebraliśmy lub wpłacamy dodatkową kwotę - 150 zł za sprzątanie.

Pobyt w SAJENKU jest doskonałą okazją do zwiedzania wielu interesujących miejsc regionu oraz na Litwie:

• Wigierski Park Narodowy - jeden z największych polskich Parków Narodowych. Na jego terenie znajdują się liczne szlaki turystyczne zarówno wodne, jak i lądowe, w tym także przystosowane dla zwiedzających na rowerach. Łączna długość szlaków turystycznych Wigierskiego Parku Narodowego wynosi 190 kilometrów.

• Studzieniczna, którą odwiedził Papież Jan Paweł II. Znajduje się tutaj zabytkowy drewniany kościół oraz kaplica Najświętszej Marii Panny z obrazem Matki Boskiej Studzieniczańskiej. Obok kaplicy usytuowana jest legendarna studnia z cudowną wodą o leczniczej mocy.

• Kanał Augustowski, który liczy sobie 101, 2 km długości. Kanał będący jedną z najdłuższych dróg wodnych w kraju pochodzi z I połowy XIX w. i jest unikatowym zabytkiem budownictwa hydrologicznego. Na jego trasie znajduje się 18 śluz (14 w Polsce, 3 na Białorusi i jedna graniczna).

• Mosty w Stańczykach, które należą do najwyższych w kraju. Konstrukcja zbudowana z pięciu przęseł wynosi 36,5 m wysokości oraz 180 m długości. Mosty łącza brzegi rzeki Błądzinki, a dzieki równoległemu ułożeniu przypominają rzymskie akwedukty.

• Pałac Paca w Dowspudzie;

• Jezioro Hańcza, będące najgłębszym jeziorem w Polsce. Miłośników nurkowania przyciąga tutaj fakt, że przejrzystość wody wynosi do 12 metrów. Hańcza znajduje się na Pojezierzu Wschodniosuwalskim i przez jezioro przepływa rzeka Czarna Hańcza.

• Sejny to miasto wielokulturowe, zamieszkiwane nie tylko przez Polaków. Żyje tu również liczna społeczność Litwinów, którzy wnoszą do Sejn własną kulturę. Wśród głównych atrakcji Sejn możemy wymienić:
o 1. Klasztor Dominikanów z XVII w.
o 2. Kaplica Św. Agaty z 1789 r. wznosząca się przed bazyliką
o 3. Pomnik Antanasa Baranauskasa – biskupa katolickiego i litewskiego poety
o 4. Poewangelicki Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej z połowy XIX w.
o 5. Figura Matki Bożej Sejneńskiej – słynie wieloma cudami i łaskami. sprowadzona do Sejn w 1602, a jej koronacja odbyła się 7 września 1975
o 6. Muzeum Ziemi Sejneńskiej w którym można oglądać zbiory
o archeologiczne, numizmatyczne, dominikanów i biskupów w Sejnach,
o Ośrodek Pogranicze w starej synagodze, który organizuje ciekawe koncerty muzyki klezmerskiej i jazzowej, wystawy plastyczne i przedstawienia teatralne, a przede wszystkim uczy tolerancji i rozumienia inności;

• Puńsk to niewielka osada licząca około 1200 mieszkańców, z czego 90% stanowią Litwini, którzy kultywują tu do dziś własną kulturę narodową tradycje. Turystów do Puńska przyciągają nie tylko cudowne krajobrazy, lecz również działalność artystyczna tutejszej ludności. Od 1992 roku funkcjonuje tutaj litewski skansen, w którym każdego roku organizowany jest Festiwal Teatrów Stodolanych. Znajduje się tu również muzeum historyczne i etnograficzne. Skansen posiada okazałą zagrodę wiejską oraz historyczny wystrój wnętrza. Okolice miejscowości znane są z bogatej flory i fauny, malowniczych krajobrazów oraz czystego powietrza i przejrzystych wód. Znajduje się tu kilka restauracji ze specjałami kuchni litewskiej.

• Oszkinie nieopodal Puńska to tereny, gdzie Jaćwingowie i Prusowie odprawiali niegdyś swoje rytualne obrzędy. Dziś na terenie o powierzchni 7,5 ha rozciąga się wzniesiony przez miłośnika historii, Piotra Łukaszewicza kamienno – drewniany kompleks odwzorowujący dawny gród Jaćwingów.

• Smolniki to przeurocza wieś w powiecie suwalskim, gmina Rutka – Tartak. Na skraju wsi, na wysokości 225 metrów znajduje się punkt widokowy „U Pana Tadeusza”, z którego podziwiać można wspaniałe pagórkowate tereny.

• Uroczysko Święte Miejsce to zachwycająca polana nad Rzeką Rospudą, nieopodal jeziora Jałowego, na skraju Puszczy Augustowskiej. Polana jest starodawnym miejscem kultów jeszcze z czasów pogańskich. Na polanie znajdują się kamienne i drewniane krzyże oraz ogrodzona kapliczka.

• Suwałki są miastem w województwie podlaskim. Przez Suwałki biegną wody Czarnej Hańczy. Miasto powstało z osady założonej przez zakon kamedułów w XVII wieku. Jest to jedno z najzimniejszych miejsc w kraju. Wśród atrakcji Suwałk możemy wymienić Park Konstytucji 3 Maja, pomnik Jana Pawła II, Park im. Marii Konopnickiej, Galerię Jednego Obrazu MDK, Ratusz miejski, Molennę starowierców, Muzeum Okręgowe i wiele innych. W Suwałkach na świat przyszli Andrzej Wajda, Maria Konopnicka i Alfred Kowalski
.
• Wilno stanowi największe skupisko Polaków na Litwie. Pod względem turystycznym jest jednym z najciekawszych miejsc wschodniej i środkowej części Europy. W sercu Wilna znajduje się starówka wpisana w 1994 roku na listę UNESCO. W związku dewastacją, której uległo miasto sąsiadują tu ze sobą odnowione zabytki i oryginalne bruki, latarnie i okiennice, które stanowią o niepowtarzalnym klimacie Wilna. Wśród głównych atrakcji możemy tu wymienić Ostrą Bramę, będąca jedyną zachowaną bramą miejską z cudownym obrazem Matki Bożej; Katedrę Św. Stanisława, która jest najważniejszą litewską świątynią; Cmentarz na Rossie, gdzie miejsce wiecznego spoczynku znalazło wielu słynnych Polaków; Kościół Św. Anny z fasadą w stylu promienistego gotyku; Górę Trzech Krzyży, czyli jednego z symboli miasta; Wieżę Telewizyjną wzniesioną w czasach sowieckich, która sięga 326,5 m wysokości i mieści w sobie wystawę fotografii z dnia walki o niepodległość Litwy oraz taras widokowy.

• Troki - to jeden z najstarszych grodów litewskich. Założony prawdopodobnie w końcu XII w., był dawniej stolicą Litwy. Urokliwe drewniane miasteczko, zamieszkane przez jeden z najmniejszych narodów europejskich – Karaimów. Na jeziornej wyspie można podziwiać wspaniały zamek Wielkich Książąt Litewskich. Latem oszołamia turystów przyroda Pojezierza Trockiego.

• Druskienniki to miejscowość uzdrowiskowa nad Niemnem, należąca do Litwy od 1991 roku. Jest jednym z najlepszych uzdrowisk klimatycznych w Europie, posiada słynne słone źródła i delikatny, ciepły mikroklimat. W Druskiennikach znajduje się także jeden z największych w Europie aquapark oraz park linowy.

Galeria: Domek letniskowy nad Stawem Sajenek k/ Augustowa

Lokalizacja: Domek letniskowy nad Stawem Sajenek k/ Augustowa

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi nad morzem noclegi w Beskidach noclegi na mazurach