Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 3994998
  • W tym roku: 258343
  • W tym miesiącu: 25853
  • Dziś: 81
  • Online: 37

BIEG TROPEM WILCZYM W AUGUSTOWIE

1 marca 2015 roku zapraszamy augustowian i wszystkich chętnych do uczczenia
Żołnierzy Wyklętych poprzez udział w przedsięwzięciu
„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych".

 

Pomysłodawcą projektu jest Fundacja Wolność i Demokracja, a organizatorami Powiat Augustowski, Urząd Miasta Augustowa i Klub Historyczny im. Armii Krajowej w Augustowie.

Głównym punktem tegorocznych augustowskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych będzie bieg na trzech dystansach: 1000 metrów, 5000 metrów oraz na dystansie 1963 metrów, symbolizującym datę zabicia ostatniego z Wyklętych.

Jeśli nie chcesz lub nie możesz biegać - przyjdź, by kibicować i wziąć udział w bogatej oprawie wydarzenia, popularyzującej wiedzę o polskim podziemiu antykomunistycznym działającym w latach 1944 - 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Bieg rozpoczniemy o godz. 12.00 pod Pomnikiem Kresowych Straceńców - Żołnierzy Polski Podziemnej poległych na kresach II Rzeczypospolitej w latach 1944-1954 (ul. Portowa przy zbiegu z ul. Mostową).
Rejestracja online od 4 do 25 lutego br.: http://akklub.pl/rejestracja-tropemwilczym/

Informacje o programie augustowskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz o szczegółach organizacyjnych i atrakcjach dla uczestników biegu i kibiców na http://akklub.pl/tropemwilczym/

Kontakt:
Danuta Kaszlej
kaszlej@wp.pl
507 248 628

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi nad morzem noclegi w Beskidach noclegi na mazurach