Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 3563303
  • W tym roku: 250000
  • W tym miesiącu: 7074
  • Dziś: 116
  • Online: 45

Rezerwat Tobolinka koło miejscowości Giby

Rezerwat "Tobolinka" jezioro dystroficzne z pasem boru bagiennego, o szerokości 3-5 metrów, zbudowanego m.in. z kłączy turzyc i bobrka trójlistnego, poprzerastanych torfowcami. Pod wpływem falowania wody fragmenty brzegu odrywają się, tworząc pływające po jeziorku wysepki. Wody jeziorka przybierają turkusową barwę. Jezioro ma powierzchnię 4,57 ha. Na terenie rezerwatu chronione są przygiełka biała, rosiczka okrągłolistna, turzyca bagienna, borówka bagienna, bagnica zwyczajna.

W Praktyce - ślicznie jeziorko leśne z totalnie niedostępnymi brzegami - dla celów turystycznych zrobiony jest mały drewniany pomost z którego można oglądać turkusową toń wody z pływającymi kępami turzyc bagiennych.

Rezerwat znajduje się przy miejscowości Giby - należy w Gib wyjechać drogą na Zelwę, po przejechaniu ok. 3 km skręcamy w lewo na miejscowość Zelwa. Ok 300 metrów za skrętem w lewo znajduje się tablica informacyjna. W lewo od drogi prowadzi ścieżka, którą po ok. 400-500 metrach docieramy do brzego jeziora przy którym jest wybudownay niewielki pomost widokowy na jezioro.

Będąc w rejonie Gib - warto zobaczyć to miejsce!

Rezerwat Tobolinka koło miejscowości Giby

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi nad morzem noclegi w Beskidach noclegi na mazurach