Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 3995029
  • W tym roku: 258374
  • W tym miesiącu: 25884
  • Dziś: 112
  • Online: 42

5 bieg częstochowski

Jesteśmy sportowcami amatorami o różnym stopniu zaawansowania. Chcemy wspólnie popularyzować bieganie jako najprostszy sposób aktywności ruchowej dla wszystkich, bez względu na wiek. Zapraszamy w nasze szeregi wszystkich pozytywnie zakręconych z optymizmem patrzących na życie i nie bojących się nowych wyzwań ! W każdą sobotę o godzinie siódmej na ulicę Bialską przy pierwszej kapliczce od Okulickiego

Jednocześnie jesteśmy otwarci na ludzi pasjonujących się innymi formami sportu: kolarstwo, rolki, itp. Planujemy kontynuowanie wspólnych spotkań biegowych, organizowanie wyjazdów na zawody, wymianę doświadczeń.

Więcej informacja na stronie: http://zabiegani.czest.pl/


Wszystko zaczęło się od biegania. Biegacze amatorzy z Częstochowy na początku „znali się tylko z widzenia”. Wiadomo jak spotyka się Kogoś raz, drugi i kolejny na ścieżkach biegowych , czy zawodach to mniej więcej człowieka się kojarzy. W dobie internetu kiedy szybko pojawiły się portale dla biegaczy takie jak bieganie.pl, biegajznami.pl, maratonypolskie.pl biegacze zaczęli się identyfikować na forach internetowych. Ponieważ biegajznami.pl jest typowym forum biegaczy zarówno tych początkujących jak i zaawansowanych już w październiku 2004 roku częstochowianka o nicku Cewuneta zainicjowała wątek w dziale Wszystkie Grupy. Od tego momentu biegacze amatorzy z naszego miasta mogli wymieniać informacje o treningach, zawodach, oraz umawiać się na wspólne bieganie przez internet.

 Ta nieformalna grupa biegowa w różnych okresach czasu bardziej lub mniej liczebna i aktywna ożywiła się w zasadzie po jesiennej edycji akcji Polska Biega w roku 2007. Mniej więcej od tego czasu biegacze rozpoczęli regularne cotygodniowe spotkania biegowe w Alei Brzozowej /ulicy Bialskiej/ Wspólne bieganie, dyskusje, a co za tym idzie bliższe poznanie się zbliżyły biegaczy - forumowiczów i zapoczątkowały wizję wspólnych startów. W marcu 2008 czteroosobowa ekipa wystąpiła w prestiżowym 12 Godzinnym Podziemnym Biegu Sztafetowym w kopalni soli w Bochni jako sztafeta biegajznami.pl Częstochowa. Już przed startem w Bochni w poruszanych tematach na biegowych spotkaniach pojawiała się myśl i przymiarki do powołania stowarzyszenia biegaczy amatorów. Po tej kapitalnej imprezie idea stowarzyszenia stała się sprawą pierwszoplanową. Rozpoczęto dyskusje nad przyszłą nazwą, rodzajem stowarzyszenia, statutem, regulaminem itd. Dnia 5 kwietnia 2008 grupa założycielska podjęła decyzję o powołaniu stowarzyszenia biegaczy pod nazwą *ZABIEGANI*. Propagujemy bieganie jako najprostszą formę aktywności ruchowej. Marzymy, że wspólnym wysiłkiem uda nam się sprawić, że i Częstochowa zaistnieje w przyszłości na mapie biegowej Polski…

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi nad morzem noclegi w Beskidach noclegi na mazurach