Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 3769605
  • W tym roku: 32950
  • W tym miesiącu: 32950
  • Dziś: 393
  • Online: 34

Przyłącz się do akcji Godzina dla Ziemi WWF

29 marca wybije Godzina dla Ziemi WWF, jedyna godzina w roku, która daje nadzieję na bardziej zielone jutro. W ostatnią sobotę marca, o godz. 20:30 czasu lokalnego, zgasną już po raz ósmy światła w milionach domów na całym świecie w symbolicznym geście dla Ziemi.

 

Ty też możesz dołączyć do akcji! Zgaś światło i włącz się do zmian na godzinadlaziemi.wwf.pl - przekonuje organizacja ekologiczna WWF Polska, organizator akcji.

Godzina dla Ziemi WWF to więcej niż zgaszenie światła na jedną godzinę w roku - istotą akcji jest zjednoczenie jednego dnia o jednej godzinie ludzi na całym świecie, którzy chcą żyć na bardziej zielonej planecie i są gotowi wprowadzić zmiany w swoim życiu, które będą bardziej przyjazne naturze. Przesiadając się na rower, zakręcając kurek podczas mycia zębów czy kupując lokalną, ekologiczną żywność nie zmieniamy radykalnie swojego życia, ale z całą pewnością wpływamy na kondycję swoją, swojego portfela i Ziemi.- mówi Małgorzata Kosowska z WWF Polska.

Godzina dla Ziemi WWF angażuje nie tylko zwykłych ludzi, ale także władze miast, polityków i przedstawicieli biznesu. Na miesiąc przed akcją, swój udział w Godzinie dla Ziemi WWF potwierdziło już 39 miast z całej Polski! Wśród charakterystycznych budynków, które zgasną na godzinę wieczorem 29 marca, znajdzie się na pewno Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.

W zeszłym roku oficjalnie do akcji w Polsce przyłączyła się rekordowa liczba ponad 60 miejscowości, a niemal 65 000 Polaków zarejestrowało się na stronie internetowej godzinadlaziemi.wwf.pl. Światła zgasły w ponad 7000 miejscowości w 153 krajach świata, wygaszone zostało oświetlenie setek tysięcy najbardziej charakterystycznych obiektów, takich jak Wieża Eiffla w Paryżu, Empire State Building w Nowym Jorku czy Zakazane Miasto w Pekinie. W Polsce zgasły światła m. in. Stadionu Narodowego, PKiN, Spodka w Katowicach i Kopca Kościuszki w Krakowie.

Akcja co roku jest wspierana przez znane i lubiane osoby w Polsce i na świecie, jednak w tym roku po raz pierwszy ta największa światowa akcja ekologiczna ma ambasadora - super bohatera - został nim Spider - Man, bohater popularnego filmu. Spider - Man inspiruje ludzi na całym świecie, aby tak jak on włączyli się do zmian i ratowali Ziemię - każdy z nas może zostać super bohaterem dla naszej Planety. Światową kampanię Godzina dla Ziemi WWF wspierają gwiazdy filmu Niesamowity Spider-Man 2, wśród nich Andrew Garfield, Emma Stone i Jamie Foxx, oraz reżyser Mark Webb.

Zachęcamy wszystkich by zgasili światło i włączyli się do zmian! Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zarejestrować się na stronie godzinadlaziemi.wwf.pl i wyłączyć światło na jedną, symboliczną godzinę w sobotę, 29 marca o godzinie 20:30.

Partnerem strategicznym akcji jest T-Mobile, partnerami akcji są Discovery Channel i International Paper.
Patronem medialnym akcji jest Radio Eska.


Informacja prasowa przygotowana przez WWF Polska

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi nad morzem noclegi w Beskidach noclegi na mazurach